SPORTİF YAŞAM MERKEZİ // FIRSATLARI KAÇIRMA, HAYATI YAKALA!

    Tekirdağ Spor Salonu

Sportif yaşam merkezimizde verilen dersler şu şekildedir;

ZUMBA

Latin müzikleri eşliğinde bir çok dans tarzının aynı derste uyguladığınız, parti havasında bir fitness dersidir. Dünyanın bir numaralı dans-fitness çılgınlığı ZUMBA, ateşli Latin müziklerini egzotik dans ritimleri ve dinamik egzersiz hareketleri ile birleştirerek fit ve zinde bir görünüm sağlıyor.

Vücut çalıştırmayı partiye dönüştüren ZUMBA ile kalori yakmak ve kasları esnetmek hem çok kolay hem de çok eğlenceli hale geliyor. Bayanlar ; bu sporu yaparken hem çok eğleneceksiniz hem de kaslarınızı çalıştırarak vücudunuzu zinde tutup fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız.

SPINNING

Gerçek yol koşullarına ve direncine uyarlanarak özel dizayn edilmiş bisikletlerle grup ve yüksek sesli müzik eşliğinde kondisyon ve ritim duygusunu mükemmelliğe ulaştıran, motivasyon ve rekabetin hiç eksilmediği derste tüm kaslarınız fazlasıyla çalışır.

Spinning hakkında bilmeniz gerekenler işte burada: bir zamanlar yalnız başına yapılan bir aktivite olan sabit bisikletçilik, standart sağlık merkezlerindeki bisikletlerle birçok açıdan farklılık gösteren, özel olarak tasarlanmış bisikletler üzerinde grup halinde yapılır.

İlk olarak, pedalı geri çeviremezsiniz - ki buna alışmak biraz zaman gerektiriyor: iyi bir hızda gidiyorsanız ve bir ara vermek isterseniz bunu yapamazsınız. Pedallar dönmeye devam eder ve ayaklarınız harekete devam etmeye zorlanır.

İkinci olarak, gidon, egzersizin bir parçası olan üst vücut çalışması için ağırlığınızı desteklemeye yetecek kadar güçlüdür.

Üçüncü olarak bunlar – bazı fiyakalı sabit bisikletlerde trend olan yüksek teknolojili, programlanmış egzersizden farklı olarak - bilgisayara bağlı makineler değildir, “siz ve makine” hissini uyandırmak üzere tasarlanmışlardır.

Dördüncü ve muhtemelen en önemli açı ise bu türün tamamen zor bir egzersiz olmasının yanı sıra aynı zamanda güdümlü bir meditasyon da olmasıdır. Tepeleri hayal edersiniz ve onları harekete geçirmek için direnci arttırırsınız. Bir dağın tepesine ulaştığınızı ve havayı içinize çektiğinizde manzarayı gördüğünüzü hayal edersiniz ve makinedeki direnci azaltırsınız. Işıklar azalır ve atmosfer değişir.

PİLATES

Pilates, fizyoterapi temelli bir rehabilitasyon yöntemidir. Kas ve iskelet sisteminde oluşabilecek problemleri engellemek için koruyucu olarak uygulanabileceği gibi, kas ve iskelet sisteminde meydana gelen problemler sonrasında destekleyici tedavi yöntemi olarak da uygulanabilmektedir. Bugün dünyanın önde gelen tüm spor kulüplerinde, en bilinçli sporcular spor rutinlerine pilates yöntemini eklemiştir.

Artık doktor reçetelerinde bile yer alan, günümüzün egzersiz trendi pilates deneyimini; uluslararası standartlarda tüm pilates aletlerinin yer aldığı özel pilates stüdyolarında yaşayabilirsiniz .Uzman eğitmen eşliğinde gerçekleştirilen bu egzersiz programında, amaç güç kazanmak, vücudu doğru şekilde esnetmek, postür bozukluklarını düzeltmek ve doğru nefes almayı öğretmektir.Dolayısıyla, Pilates ile hem formda kalıp hem vücudunuzu güçlendirebileceksiniz.

" 10 seansta farklı hissedeceksiniz. 20 seansta farkı görecek ve 30 seansta yepyeni bir vücuda sahip olacaksınız "

Joseph Pilates

FITNESS

FITNESS kişiye özel hazırlanan programlar bütünü ile,minimum zamanda maksimum fayda sağlanır. Düşük hata riski, yüksek verim. Mükemmel kaslar, yağsız ve sağlıklı bir vücut, esneklik ve çeviklik kazandırır.

Personal Training

Personal Training, amacı daha hızlı sonuca ulaşma veya belirgin bir hedef isteyen kişilere bire bir eğitim olanağı , rehperlik,tanıtım ve motivasyon vb. sağlamaktadır.Antranör ,bireysel gelişimi takip eder ve egzersiz programını düzenler.Bu sayede kişinin fitness düzeyi artar ve yaptığı sporu daha bilinçli bir şekilde yaparken hızlı bir gelişim sağlar.

FAYDALARI;

FİZYOLOJİK 5 ANA FAKTÖR:
 • Kas gücü artar.
 • Kas dayanıklılığı artar.
 • Kas kütlesi artar.
 • Vücut yağ oranı düşer.
 • En önemlisi Kardiyovasküler kapasiteyi artırır.
DİĞER FAKTÖRLER:
 • Enerji seviyesi artar.
 • Daha dinç olmak ve düşünebilmek.
 • Genç kalmak.
 • Hastalıklara engel olmak.
 • İlaç kullanımını engellemek.
 • Uykunun düzene girmesi.
 • Kemik yapısının güçlenmesi.
 • Daha uzun ve sağlıklı yaşam.
PSİKOLOJİK FAKTÖRLER
 • Kendine güven artar.
 • Depresyon ve sıkıntıyı azaltır.
 • Motivasyonu arttırır.
 • Beyinde Endorphin salgınlaması sonucu mutluluk duygusu sağlanır.
ÇOCUK TEMEL JİMNASTİK

Jimnastik hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan özellikle en erken başlanabilen (3 yaş) bir spor olan, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır. Jimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır. Cimnastik branşı tüm spor branşlarının temelini oluşturur.

Bu amaçla atölyemizde (3 ile 12) yaş arası gruplara göre oluşturulan cimnastik derslerinde, temel cimnastik hareketlerinin başarıyla öğretilmesi hedeflenmiştir.

3 yaş itibariyle de çocukları temel Jimnastik eğitimine alıyoruz. Farkını da hemen açıklayalım: spor odaklı oyun grubu çocukların yası itibariyle, disiplinin esnek olduğunu, eğitsel oyunlar ile çocuklara sporun yaptırıldığı bir program. 3 yas itibariyle ise, kuralların net olduğu, sıkı bir disiplin içerisinde çocukların seviyelerine göre yine eğlenerek farkında olmadan vücutlarına fayda sağlayan bir eğitim tarzı.

Minimum hafta da 2 gün çocuklar bize geliyor, her antrenman birimimiz bir saatten oluşuyor. İsteğe göre üç ve dört günlük programlarımızda var.

Küçük yaşta jimnastik eğitimi alan çocuklarda göze çarpan baskın özellikler şöyle sıralanabilir;

 • Daha sosyal ve dışa dönük bireyler,
 • Hiperaktif çocuklarda daha sakin davranış durumu,
 • Duruş bozukluklarının düzeltilebilmesi,
 • Denge sorunu yaşayan çocuklarda olumlu yönde ilerleme,
 • İletişim kuramayan çocuklarda sosyalleşebilme,
 • Yaşıtları arasında daha aktif ve girişken olabilme,
 • Yaşıtlarına oranla her alanda daha fazla başarı gösterebilme,
 • Yaşıtlarına göre daha olgun ve sorumluluk sahibi olabilme…
 • Dayanıklılık ve esnekliğinizi geliştirir.
 • Kalbi güçlendirir.
 • Adelelerinizi geliştirir ve denge sağlar.
 • Fiziksel görünümünüzü değiştirir.
 • Dolaşımı düzenler.
 • Kilo kontrolunu sağlar.
 • Stres ve gerilimi azaltır.
 • Kas güçsüzlüklerini tedavi eder.
 • Sudaki vücut ağırlığı karadakinin 10 misli azdır yüzme hamilelerde ve hareketsiz kişilerde özellikle yararlıdır.
 • Suda yapılan rehabilitasyonun fizik tedavinin etkin bir formu olduğu kanıtlanmıştır.
YOGA

Yoga, kökeni Hindistan’a dayanan köklü bir felsefe, bir yaşam biçimidir. Amaç kişinin ruhsal ve bedensel yönden huzur bulmasıdır. Bu da her şeyden evvel kişinin kendini tanıması ile mümkün olacaktır. Yoga kişinin kendini tanıması hususunda en etkili yöntemlerden biridir. Yoga bir dini inanç değildir. Kişinin kendini derinlemesine tanıması ve bu sayede kendinden hareketle evrenin uyumunu yakalaması esasına dayanır. Kişi canlı cansız her şeye derin bir sevgi beslemeyi öğrenir. Bu da onun anlamsız acılarla yıpranmasını engeller.

Yoga ne işe yarar ?

Her şeyden evvel kişi doğru nefes tekniklerini öğrendiğinden hayat kalitesi yükselir, sağlığı düzelir. Kalp atışları düzene girer. Dolayısıyla kalp krizine karşı bir önlem niteliğindedir. Kan basıncı ve dolaşım sistemi düzenlenir. Sinir sistemi üzerindeki gerginliklerden kurtulduğu için gevşer. Bu da depresyon, panik atak v.b. rahatsızlıkların daha çabuk atlatılmasına yardımcı olur. Kaslar gevşer. Hamilelikte yapılan yoga, doğru duruş teknikleri ile doğum esnasında olduğu gibi doğum sonrasında anneye büyük fayda sağlar.

TAE-BO

Kısaca "tekme ve yumruk" olarak tanımlanabilir. TAE Kore dilinde tekme anlamına gelirken, BO kısaltması ise Boks sporunu ifade eder. Dünyada popülaritesini daima koruyacağı muhakkak olan bu egzersiz türü, Karate Do, Taekwon Do, Kickboxing gibi sporlarda kullanılan tekme ve yumruk serilerinin, yüksek ritimli müzikler eşliğinde uygulanmasıdır.Katılımcıların aynı anda uyguladığı belirli hareket kombinasyonlarından oluşur ve tüm dövüş sporlarının vazgeçilmezi olan "gölge çalışmasını" andırır.Stüdyo çalışmaları içerisinde, en yüksek performans gerektiren Aerobik egzersizidir.

İnsanlar uzantılarıyla (kol ve bacak) hareket ederler. Bu hareketlerin en yüksek performans gerektiren biçimi ise; tekme veya yumruk gibi darbe barındıranlarıdır. Nitekim, en güçlü doğal silahlarımız, tekme ve yumruklarımızdır.

Bunları uygularken de maksimum düzeyde enerji kullanır, dolayısıyla da çok fazla kalori yakmış oluruz.

İşte Tae BO yaparken, 45 dakika boyunca tekme ve yumruklarımızı keyifli bir şekilde kullanırız.

CRUNCH

Karın bölgesinde yağlanma mevcut ise veya kilo aldığınız da bu durumdan en çok karın bölgeniz etkileniyorsa Crunch hareketleri ile bunlardan kurtulabilirsiniz.Crunch sporu sayesinde daha sıkı bir karına sahip olucaksınız. Spor fizyolojisi geçmişte sporcuların yaptığı bazı hareketlerin eklem sistemine zarar verebileceğini saptamıştır. Herkes tarafından bilinene mekik ve iki yana sopa çevirme hareketleri spor fizyolojisi tarafından zararlı hareketler olarak sınıflandırılanlar içerisindedir. Bu sebeple karın çalışması için tam mekik yerine yarım mekik yani crunch hareketleri yapılmalıdır.

Sportif yaşam merkezimize göz atabilirsiniz...

Namık Kemal Üniversitesi yerleşkesi içersinde yer alan NKU KAMPÜS Tekirdağ Kız Öğrenci Yurdu'nda sen de yerini ayırtarak, tüm imkanlardan faydalanabilirsin.

Tekirdağ Web Tasarım